همه چیز در مورد پیرسینگ

مدتی است که تغیرات ظاهری مانند پیرسینگ در میان جوانان مخصوصا دختران رایج شده است .پیرسینگ یک نوع عمل است که با سوراخ کردن قسمتی از بدن یک فلز با مدل های مختلف به سوراخ ایجاد شده روی بدن وصل می کنند . پیرسینگ را می توان در هر ناحیه از بدن که فکرش را هم نمی توانید کنید ایجاد کنید .

 

عفونت و التهاب در لب در پیرسینگ

بیشتر افراد پیرسینگ را درلب انجام می دهند . لب را سوراخ میکنند تا بتوانند زیور آلات را در وسط لب خود قرار دهند یا بعضی ها در گوشه لب می گذارند.

لب یکی از بافت های پر خون بدن می باشد که سوراخ کردن لب نیز عوارض و خطرات خود را دارد . با پیرسینگ لب احتمال التهاب ، عفونت ، خونریزی شدید وجود دارد .حتی بدترین خطری که می تواند داشته باشد خوردن ناگهانی حلقه متصل به سوراخ است که می تواند باعث خفگی و مسدود شدن تنفس شود.

 

کاهش حس بویایی در پیرسینگ بینی

امروزه با توجه به مد و علایق جوانان هرکسی دوست دارد تغییر در صورت خود ایجاد کند که یکی از تغییرات انجام پیرسینگ می باشد . اصولا اولین قسمتی که برای پیرسیگ به فک کسی که قصد دارد پیرسینگ کند می رسد پیرسینگ بینی می باشد .

پیرسینگ بینی در لبه های گوشتی سوراخ های بینی یا غضروف میانی ایجاد می کنند که عوارض مخصوص خود را دارد .می تواند باعث خونریزی شود یا باعث زشت شدن بینی شود . یا حتی می تواند حس بویایی را کاهش دهد.

 

زشت شدن ناف با پیرسینگ :

افرادی نیز تمایل دارند و ناف خود را پیرسینگ می کنند البته پیرسینگ برای ناف های برجسته نتیجه ی بهتری را می دهد .

خطری که در پیرسینگ ناف می تواند رخ دهد عبارت است از زخم در اثر برخورد با لباس و کمربند ، زخم ، عفونت و التهاب . ودر هنگام چاق و لاغر شدن و یا هنگام بارداری ناف می تواند تغییر مکان و زشت شود .

 

تورم فک با پیرسینگ زبان :

اگر تصمیم دارید زبان خود را پیرسینگ کنید حتما با پزشک و یا دندان پزشک خود مشورت کنید . تا برای عفونت های دهان به شما آنتی بیوتیک بدهد.

سوراخ کردن زبان هم عوارض مربوط به خود را دارد که می تواند در تکلم مزاحمت ایجاد کند .حتی احتمال ابتلا به خطر عفونت آنژین لودویگ را زیاد می کند که این عفونت کشنده هم می تواند باشد.

اختلال در خوردن غذا و حتی کاهش حس چشایی از عوارض پیرسینگ زبان است .بعضی مواقع با سوراخ کردن زبان تورم شدیدی ایجاد می شود که موجب اختلال در تنفس و بسته شدن راه های هوایی تنفس می شود .

همه چیز در مورد پیرسینگ

حتی سرطان با پیرسینگ !

این عوارض که باورش سخت است و جبران ناپذیر هم هست نیز می تواند به سه بخش تقسیم شود :

حساسیت : یکی از مهم ترین عوارض پیرسینگ حساسیت می باشد . برای کم کردن حساسیت باید از طلای سفید یا زرد 14 تا 18 عیار ، پلاتین یا تیتانیوم و یا استیل مقاوم و ضد زنگ استفاده کنید . البته باز هم احتمال واکنش بدن به این فلزها نیز وجود دارد.

عفونت : عفونت هم می تواند به صورت موضعی پوست یا بصورت گستردهبدن و یا حتی عقونت قلب و شوک عفونی دیده شود . عفونت پوست با تورم ،گرمی موضعی درد و بزرگی غدد لنفاوی و یا قرمزی باشد .اگر به عفونت قلبی مبتلا هستید پیرسینگ توصیه نمی شود .یکی دیگر از عوارض پیرسینگ عفونت از فرد مبتلا به هپاتیت به فرد سالم منتثل می شود که با لوازم غیر استریل رخ می دهد.حتی ایدز هم از این روش منتقل می شود .

سرطان پوست : اگر شنیدید کسی بر اثر پیرسینگ سرطان گرفته منظور سرطان پوست است که با پیرسینگ سر طان پوست رایج است.