راهکارهای مؤثر برای پاک کردن رنگ مو

این اتفاق ممکن است برای هرکسی بیفتد که پس از رنگ کردن موهایش از رنگ مو و نتیجه‌ی کار خوشش نمی‌آید و این موضوع خیلی ناراحت کننده است؛ اما در این مقاله راهکارهایی مؤثر برای از پاک کردن سریع رنگ مو آماده کرده‌ایم. پس دیگر نگران نباشید.

بسیاری از افراد برای دیده نشدن موی سفیدشان و زیباتر شدن ظاهرشان موهای خود را رنگ می‌کنند. معمولا افرادی که برای صرفه‌جویی در هزینه و وقت در خانه این کار را انجام می‌دهند بیشتر در خطر نارضایتی از رنگ مویشان هستند و پشیمان می شوند. اما نگران نباشید. برخی مواد طبیعی وجود دارد که رنگ مو را سریع از مو پاک می‌کند. در زیر به معرفی راهکارهای پاک کردن مو با مواد طبیعی اشاره می کنیم.

راهکارهای مؤثر برای پاک کردن رنگ مو

از بین بردن رنگ مو با استفاده از شامپوهای ضد شوره و جوش‌شیرین

شما در مرحله اول باید باکمی پرس‌وجو شامپو ضد شوره قوی و معتبری را تهیه کنید و در مرحله بعد از خرید شامپوی سر باید یک بیکیگ سودا یا جوش‌شیرین بخرید.

جوش‌شیرین خاصیت پاک‌کنندگی و سفیدکنندگی دارد و برای از بین بردن رنگ مو بسیار مناسب است جوش‌شیرین نمی‌تواند موهایتان را سفید کند اما می‌تواند به رنگ روشن‌تری تبدیل کند.

شامپو و جوش‌شیرین را در ظرف مناسب باهم مخلوط‌ کنید و توجه داشته باشید حجم جوش‌شیرین و شامپو باید مساوی باشد. حالا مواد را با کف دست به موهایتان بمالید به صورتی که همه‌ی موها با ای مواد آغشته شده باشد و بعد از 5 دقیقه موهای خود را بشویید.

دقت داشته باشید با یک‌بار شستن رنگ موها از بین نمی‌رود بلکه باید چند بار این کار را انجام دهید. در صورتی بعد از رنگ کردن موهایتان، از رنگ موی خود خوشتان نیامد بلافاصله این کار را انجام دهید تا رنگ مو از بین برود هر چه زمان بگذرد رنگ سخت‌تر از بین می‌رود.

راهکارهای مؤثر برای پاک کردن رنگ مو

از بین بردن رنگ مو با استفاده از مایع ظرف‌شویی

برای انجام این کار شما باید 5 قطره مایع ظرف‌شویی را در یک چهارم از شامپوی معمولی خود مخلوط‌کنید و مخلوط مایع ظرف‌شویی و شامپو را روی موی خود بمالید .

چند دقیقه صبر کنید تا به تمام موی سر برسد. مایع ظرف‌شویی مو را شکننده و خشک می‌کند بعد از شستشو حتماً این موارد با روغن‌های طبیعی از بین ببرید و موهای سرتان را کامل بشویید این کار را باید چند بار انجام دهید مایع ظرف‌شویی برای مو مناسب نیست از این روش بیشتر دو تا سه بار استفاده نکنید.

در طبیب لند بخوانید  دلایل سفید شدن زود رس موها

بعد از انجام این روش بعد از دو بار حتما خواهید دید که رنگ مویتان از بین رفته و یا کم‌رنگ شده. بعد از شستشو حتماً موهایتان را با روغن‌های طبیعی ماساژ دهید تا رطوبت کافی به موهایتان برسد.

از بین بردن رنگ مو به کمک ویتامین C

اگر موهایتان را رنگ تیره گذاشته‌اید و تنها چند روز از زمان رنگتان گذشته و رنگ مویتان را دوست ندارید، ویتامین سی بسیار مؤثر است. یک قرص ویتامین c را خردکرده و در طرف آب داغ بریزید و باید کامل قرص در آب حل شود.

اگر موهایتان بلند است می‌توانید از یک قرص دیگر استفاده کنید و به موهایتان بمالید. دقت داشته باشید اگر از زمان رنگ کردن موهایتان بیشتر از سه روز گذشته باشد، ویتامین سی تأثیری نخواهد گذاشت.

قبل از مالیدن محلول ویتامین سی مطمئن شوید که موهایتان خیس شده باشد و رطوبت لازم را داشته باشد. وقتی موها خیس باشد محلول ویتامین سی به موها نفوذ می‌کند.

بعد از اینکه تمام مو به محلول آغشته شد یک کلاه پلاستیکی به سرتان بکشید تا مواد جذب مو شود و بعد از یک ساعت کلاه را بردارید و بعد موها را خوب بشویید. از این روش باید چند بار استفاده کنید و تا چند ماه نباید موهایتان را رنگ کنید چون ممکن است بافت موها صدمه ببیند.

از بین بردن رنگ به کمک سرکه

توجه داشته باشید که حتماً باید از سرکه سفید استفاده کنید. از سرکه سیب به ‌هیچ ‌عنوان استفاده نکنید. چون اسید این میوه به ‌قدر نیاز قوی نیست.

سرخود را درون وان یا روی ظرف‌شویی قرار دهید و آب گرم و سرکه را که قبل مخلوط کرده بودید را روی موها بریزید به صورتی که همه‌ی موها به این محلول آغشته شود. سپس یک کلاه پلاستیکی روی موهایتان بکشید و بعد از نیم ساعت کلاه را بردارید و موهایتان را با آب بشویید؛ و حالا می‌توانید شامپو به موهایتان بزنید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت مو با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.