پس از پیوند مو چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

 

بعد از عمل جراحی پیوند مو پوست سر چهار مرحله را باید پشت سر بگذارد تا موهایش به صورت طبیعی در کنار موهای خودش رشد کند . اصولا بعد از کاشت مو عوارض جانبی روی پوست سر ایجاد می شود مانند ریزش مو و جوش روی پوست سر .

مراحل رشد کاشت مو دقیقا مانند رشد موهای طبیعی می باشد علتش هم این است چون موهای کاشته شده از محل دیگری از پوست سر شما گرفته می شود و در قسمت هایی که از ریزش مو رنج می برید پیوند می زنند .

همانطور که در بالا گفتیم شما باید با پیوند مو چهار مرحله را طی کنید . اولین مرحله که پس از پیوند مو تجربه می کنید مرحله Telogen می باشد . در این مرحله از رشد مو ، فولیکول های پیوند واقعی مو از بین خواهند رفت .

ریزش مو در طول دو هفته اول اتفاق می افتد دلیل این موضوع هم فشاری است که فولیکول ها در طول پیوند با ان مواجه می شوند این ریزش مو طبیعی است و در طی 3 تا 4 ماه انجام می شود .

 

کاشت مو

دومین مرحله بعد از مراحل رشد مو و بعد از کاشت مرحله Anagen می باشد . در این مرحله بعد از کاشت فولیکول های پیوندی مو شروع به رشد می کنند. البته این را هم بهتر است بدانید میزان رشد موها از فردی به فرد دیگر متغییر است اما شما باید در هرماه یک و نیم اینچ رشد مو داشته باشید.

در ابتدای پیوند مو متخصص زیبایی با شما صحبت می کند .فولیکول های پیوند مانند سایر موهای سر در هر مرحله 2 تا 6 سال در مرحله رشد قرار خواهند گرفت.

سومین مرحله پس از پیوند مو فاز Catagen می باشد . این مرحله کوتاه ترین مرحله رشد مو می باشد که تا 2 هفته طول می کشد .
چهارمین مرحله و مرحله نهایی فاز Telogen می باشد این مرحله همان مرحله اول پیوند مو است اما کمی متفاوت تر .زمان مرحله تلوژن ، تقریبا دو هفته می باشد .

پس از پیوند مو چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

 

جوش بعد از کاشت مو

موها در این دوره برای 3 تا 4 ماه باقی می مانند اما موها باید ار مرحله آناژن پیروی کنند . در این مرحله 10 درصد از موهای شما در هر مرحله ، یک مرحله Telogen را پشت سر می گذرانند .

پس از پیوند مو چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

 

نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

بعد از گذشت سه ماه احساس خشکر را در سر خواهید داشت اما در دو ماه اول پیشرفت کامل است. در این مرحله یعنی با گذشت سه ماه موها یک چهارم اینچ رشد می کنند.

رشد موهای پیوند شده هر ماه یک چهارم اینچ است. این موها ممکن است ضعیف باشند اما جای هیچ نگرانی نیست با گذشت زمان موها قوی و ضخیم تر می شوند . موهای تازه رشد خواهند کرد و حالت طبیعی سرتان باز می گردد . در این زمان بیماران نا امید می شوند اما باید صبور باشید.

پس از کاشت مو موهای قدیمی می ریزند و راهی جدید برای آنها به وجود می آید یا ممکن است موهای قدیمی زیر پوست گیر کنند و سبب التهاب موضعی جزئی فولیکولیت شوند .
یکی از نشانه های مراحل رشد مو بعد از کاشت جوش هایی است که در سر ایجاد می شوند این جوش ها سبب تحریک پوست می شوند و موهای جدید رشد می کنند. اما باید بدانید جوش ها و آسیب های پوستی تاثیری در رشد نهایی موها ندارد.

این التهابات پوستی بیشتر در آب و هوای گرم و زمان تعریق ایجاد می شوند .با تجویز پزشک می توانید ازکرم های آنتی بیوتیک و کرم استروئید استفاده کنید .

پس از پیوند مو چه اتفاقاتی رخ می دهد ؟

 

شستشوی سر بعد از کاشت مو

شستن موها باعث می شود چربی های از بین بروند . برای شستن موها بهتر است از شامپوها و لوسیون های معتبر استفاده کنید تا مراحل رشد مو بعد از کاشت دچار خطر نشود و موهای جوانه زده آسیب نبینند .

 

برند شامپو

سه روز بعد از کاشت مو باید موهای پیوند زده را تمیز کنید و و باید به مدت 15 روز و روزی یکبار موهایتان را با دستورالعمل و شامپویی که دکترتان گفته دنبال و تمیز کنید.

بعد از 15 روز پوست سر پاکسازی می شود و دیگر لازم نیست از لوسیون و شامپوهای خاص استفاده کنید می توانید آرام با همان شامپوی قبلتان موها را بشویید. بعد از یک ماه از کاشت مو شما مرحله پر خطر را گذرانده اید و مراحل رشد کو را به خوبی سپری کردید .