آنچه در مورد پودر بیک و بیک کردن باید بدانید…

این روزها در فضای مجازی بلاگرها و آرایشگرهای زیادی را می بینید که در ویدیوهای آموزشی خود از پودری به نام «پودر بیک» استفاده می کنند و آن را خصوصاً برای آرایش کردن زیر چشم خود بکار می برند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که واقعاً این پودر چیست و چه فرقی با سایر پودرها دارد؟

آموزش استفاده از پودر بیک برای بیک کردن آرایش

در ادامه سعی داریم تا اطلاعاتی کلی درباره این روش در اختیار شما قرار دهیم.

پودر بیک چیست؟

پودر بیک یک نوع پودر غیر شفاف است که آن را روی پوست زده و اغلب بین ۵ تا ۱۰ دقیقه به آن زمان می دهند تا روی پوست باقی بماند. در واقع، این پودر باعث می شود تا کرم پودر یا کانسیلر شما به کمک گرمای طبیعی پوست کاملاً روی پوستتان فیکس شود. پس از گذشت این چند دقیقه باید این پودر را از روی پوست خود پاک کرده و شاهد عملکرد فوق العاده آن باشید.

چگونه پوست خود را بیک کنیم؟

در اینجا به شما توضیح می دهیم که چگونه با استفاده از تکنیک بیک کردن می توانید به پوستی با ظاهر بدون منفذ و درخشان –بویژه در ناحیه دور چشم –برسید.

  1. کرم آبرسان بزنید.

قبل از شروع آرایش باید با استفاده از یک کرم دور چشم، پوست اطراف چشم خود را آبرسانی نمایید. این کار باعث می شود تا خطوط و چروک های ظریف دور چشم کمتر به چشم بیایند.

  1. از یک کانسیلر غلیط استفاده کنید.

معمولاً همه کانسیلرهای دور چشم در ترکیب خود روغن دارند و همین موضوع باعث می شود تا کرم پس از مدتی داخل شیارهای دور چشم جمع شود. اما اگر با شیوه های درست کانسیلر را فیکس کنید، چنین اتفاقی نخواهد افتاد. کانسیلر را در کل ناحیه زیر چشم و از قسمت ابتدای گونه به سمت گیجگاه پخش کرده و آن را با استفاده از یک اسفنج خیس Blend کنید.

  1. یک لایه دیگر کانسیلر بزنید.

شاید فکر کنید این کار آرایش شما را مصنوعی می کند. در این صورت، می توانید از این مرحله صرفنظر کنید چون تا همینجا هم نتیجه عالیست! اما با استفاده مجدد از کانسیلر و Blend کردن آن با اسفنج می توانید دوام آن را بیشتر کنید.

  1. پودر نیمه شفاف بزنید.

با استفاده از یک براش سایه چشم نرم، پودر نیمه شفاف را به کل منطقه ای که کانسیلر دارد بزنید تا عمل فیکس شدن به خوبی انجام شود.

  1. حالا آرایش خود را «بیک» کنید.

اسفنج را بردارید و به آن کمی اسپری فیکس بزنید. سپس، اسفنج را داخل ظرف پودری که در مرحله 4 استفاده کرده بودید بزنید و آن را روی ناحیه دور چشم خود بزنید و اجازه بدهید تا پودر بین 5 تا 10 دقیقه روی پوست بماند.

  1. پودر را پاک کنید.

حالا با استفاده از همان براشی که در مرحله 4 استفاده کرده بودید، پودرهای اضافه را از دور چشم خود بردارید (در این مرحله می توانید برای افزایش پوشش دهی از یک پودر فشرده نیز کمک بگیرید).

در طبیب لند بخوانید  عوارض خوابیدن با آرایش

فیلم آموزش بیک کردن آرایش

کلام آخر …

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت کازموپولیتن مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.