چگونه در خانه میکرودرم ابریژن انجام دهیم؟

تکنیک لایه برداری از پوست به منظور رسیدن به پوستی روشن، درخشان و با طراوت ایده جدیدی در دنیای زیبایی نیست. میکرودرم ابریژن روشی است که در سال 1985 میلادی ابداع شد و در آن برای اولین بار، لایه برداری مکانیکی با استفاده موضعی آلفا هیدروکسی اسید یا AHA تلفیق گردید. نتیجه این درمان، لایه برداری پوست به همراه تحریک سلول های سطحی پوست است که خود مزیتی مهم به حساب می آید.

نحوه عملکرد میکرودرم ابریژن
تکنولوژی استفاده شده در دستگاه های میکرودرم ابریژن خانگی

میکرودرم ابریژن روشی است که با لایه برداری از پوست و بواسطه افزایش گردش خون به بازسازی سریع پوست کمک می کند. بدن شما جراحات ناشی از این لایه برداری را به عنوان آسیب تلقی کرده و شروع به ساخت الاستین و کلاژن می کند که پوست را از همه لحاظ زنده و شاداب می نماید.

این روزها، دستگاه های میکرودرم خانگی به علت پیشرفت فرمول ها و دسترسی راحت تر به آنها بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته اند. این دستگاه های نوین شامل عناصر سازنده فوق پیشرفته ای هستند که در عین مؤثر بودن با پوست سازگارند. از طرف دیگر، می توانید به راحتی در خانه خود به نتایج چشمگیر و درخشانی برسید؛

روش میکرودرم ابریژن در خانهچگونه است؟

در روش میکرودرم ابریژن، اغلب از یک اسکراب صورت حاوی AHA مانند گلایکولیک اسید یا لاکتیک اسید استفاده می شود. در این روش معمولاً از یک دستگاه میکرودرم خانگی برقی کمک گرفته می شود تا اسکراب را روی پوست اعمال کرده و سلول های مرده پوستی را که منجر به ایجاد کدری یا تغییر رنگ در قسمت هایی از صورت شده از بین برود.

علیرغم تصور عموم، میکرودرم ابریژن خانگی کاملاً ملایم با پوست و بدون درد است و به هیچ وجه رطوبت مورد نیاز پوست را از بین نمی برد. این شیوه درمانی همچنین، فرایند تحریک سلول های سطح پوست را تسریع بخشیده و اجازه می دهد تا شاداب ترین لایه پوست شما نمایان گردد. پس از انجام میکرودرم ابریژن، پوست شما آمادگی لازم برای قدم بعدی روتین مراقبت پوستی را پیدا کرده و سرم ها و مرطوب کننده هایی که روی پوست خود می زنید، راحت تر به پوست شما نفوذ کرده و اثربخشی مفید تری خواهد داشت.

زمان مناسب استفاده از میکرودرم ابریژن خانگی کدام است؟

میکرودرم را می توانید در هر زمانی که مایل هستید روی پوست خود انجام دهید. به عنوان مثال، اگر به یک مهمانی یا مراسم مهم دعوت شده اید، می توانید چند روز قبل دست به کار شده و میکرودرم را در خانه روی پوست خود انجام دهید. نتایج حاصل سریعاً دیده می شوند. بافت و رنگ پوست شما بطوری قابل ملاحظه بهبود پیدا کرده، پوست شما لطافت خاصی پیدا کرد و در کل پوست شما شفاف و درخشان می شود.

در طبیب لند بخوانید  راه های درمان کک و مک

اگر میکرودرم ابریژن را بطور مرتب در خانه اجرا کنید، ظاهر خطوط و چروک های صورت شما به تدریج محو تر شده و لک های پوستی شما نیز بهبود می یابند. البته، باید این کار را در فواصل زمانی معین انجام دهید (حد اکثر دو بار در هفته) تا بهترین نتایج حاصل شوند.

مراحل انجام میکرودرم ابریژن در خانه

زمانی که دستگاه میکرودرم خانگی را خریداری می نمایید، دستور العمل استفاده آن را حتماً مطالعه کنید. بطور کلی، مراحل کار در همه این دستگاه ها تقریباً مشابه و به شرح ذیل می باشد:

  1. پوست خود را با شوینده مناسب پوست خود (ترجیحاً بدون چربی و بدون عطر) بشویید.از شوینده های قوی استفاده نکنید. زیرا پوست شما را بیش از حد خشک و مستعد آسیب در حین انجام میکرودرم می کنند.
  2. پوست خود را با حوله کاملاً خشک نمایید.
  3. دستگاه را روشن کرده و با یک دست قسمت مورد نظر از پوست خود را کشیده و با دست دیگر، هندپیس دستگاه را با حرکاتی دایره ای شکل روی پوست بکشید. نهایتاً، دو بار این حرکت را روی هر بخش از پوست تکرار نمایید.
  4. این فرایند را روی کل پوست صورت خود انجام دهید.
  5. پس از اتمام کار، کرم، روغن یا لوسیون مناسب پوست خود را روی صورتتان بزنید. فراموش نکنید که ابتدا از تونر استفاده کنید تا PH طبیعی پوست شما را باز گرداند.
  6. پوست را با استفاده از مرطوب کننده بپوشانید تا آبرسانی صورت گیرد و از التهاب و قرمزی کاسته شود.

کلام آخر …

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت اولای مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.