کاربردهای قرص آسپرین

یکی از مسکن های مشهور در جهان اسپرین است و همه ی افراد از آن استفاده می کنند .

1- کاربرد آسپرین هنگام نیش حشرات

آسپرین به آسانی با نیش حشرات و خارش و عفونت جلوگیری می کند .می توانید یک آسپرین را در یک قاشق گداشته و روی قاشق را کمی آب بریزید و آن قرص را له کنید و ان را روی محلی که گزیده شده بمالید.


2-کاربرد آسپرین برای کاهش شوره سر

دو قرص آسپرین را پودر کرده و داخل شامپویتان بریزید وهر دفعه که خواستید موهایتان را بشویید با همان شامپو بشویید این کار شوره سر را کم می کند.


3-کاربرد آسپرین برای از بین بردن پینه پا

پینه ها یا همان پوست های اضافی که کنار ناخن ها هستند سخت ترین جای پوست هستند که به علت فشار و حساسیت به وجود می آیند اما نگران نباشید راه حل از بین بردن این پینه و پوست ها آسپرین است.

آسپرین این پینه و پوست ها را نرم و از بین نی برد و 6 تا 7 عدد آسپرین را له کرده ونصف قاشق آبلیمو و کمی آب بریزید تا حالت خمیری پیدا کند و بعد روی پوست ها و پینه ها بمالید و بعد با پلاستیک روی آن را بپوشانید و باید پلاستیک و آسپرین به مدت دقیقه روی پا وپینه ها باشد بعد با یک پارچه یا یک شی درشت مثل سنگ پا روی موضع را بکشید .این روش را باید چن روز انجام دهید تا پینه ها از بین بروند .


4-کاربرد آسپرین برای روشن کردن زیربغل

اکثر افراد از تیره بودن زیر بغل خود نارحت هستند که این امر سبب شده اعتماد به نفسشان پایین بیاید نگران نباشید با آسپرین می توانید این تیره گی را از بین ببرید. دو عدد آسپرین را در نصف فنجان آب گرم مخلوط کنید و به مدت 60 دقیقه زیربغل بگذارید و بعد می توانید بشویید واین کار را هر روز انجام دهید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید .


5-کاربرد آسپرین برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس ها

عضی از لباس ها لکه ی عرق روی آن مانده و پاک نمی شوند اما با آسپرین این مشکل حل می شود . دو عدد آسپرین را با نصف فنجان آب گرم مخلوط کنید و بعد مستقیم این محلول را روی لکه بمالید و اجازه بدهید شب تا صبح لباس خیس بماند و بعد مانند همیشه لباس را بشویید.

6-کاربرد آسپرین برای ماسک زیبایی

می توانید با آسپرین ماسک صورت درست کنید که باعث می شود پوست سالم و نرم بماند . 6 عدد اسپرین را پودر کرده و با دو قاشق چایخوری ماست مخلوط کنید و به صورت بمالید و به مدت 20 دقیقه این ماسک باید روی صورت بماند و بعد با آب بشویید و سریع به پوستتان کرم مرطوب کننده بزنید این کار را هفته ها باید تکرار کنید تا صورتتان نرم وتمیز شود .


7-کاربرد آسپرین برای افزایش طول عمر گل

یکی از کاربردهای آسپرین برای گل های داخل منزل که پژمرده می شوند اما با یک آسپرین له شده به گلدان می توانید گلتان را سالم و شاداب نگه دارید.


8-کاربرد آسپرین برای درخشندگی موها

به مرور زمان موها حجم و درخشندگی خود را از دست می دهند اما با آسپرین می توانید درخشندگی را به موهایتان هدیه دهید . می توانید هشت عدد آسپرین را له کنید و در یک فنجان آب گرم حل کنید و اجازه دهید 15 دقیقه روی موهایتان بماند بعد موهایتان را بشویید .البته برای شادابی و درخشندگی مو می توانید در شامپویتان 5 آسپرین بیندازید.