کاربرد و عوارض بوتاکس لب و مقایسه با فیلر لب

همه ی ما دنبال زیبایی هستیم و همچنین یکی از راه های زیبایی برجسته کردن لب می باشد . معمولا وسیله ای که برجسته سازی لب را با آن انجام می دهند اسید هیالورونیک می باشد .

علت انجام بوتاکس لب

بوتاکس بک محصول تزریقی می باشد که اول برای درمان چین و چروک و خطوط عمیق استفاده می کنند. ترکیب فعال یا بوتولونیوم نوع A در بوتاکس با مسدود کردن ماهیچه ها کار می کند  و در نهایت با کم کردن فعالیت عضلانی سبب می شود استفاده از آن برای بهبود ظاهر لب مفید و کارا باشد .

کاربرد و عوارض بوتاکس
بوتاکس لب چگونه عمل می کند ؟

بوتاکس روشی بدون جراحی می باشد که کلا انجام آن کمتر از 30 دقیقه طول می کشد .تزریق بوتاکس به ماهیچه های حلقوی دهان می باشد و حرکات لب و دهان را کنترل می کنند .

بوتاکس بافت های ماهیچه ای که لب ها را در جای خود حفظ میکند را ضعیف میکند و با این کار به لب های بالا اجاز می دهد که به بیرون متمایل شود . بوتاکس تاثیری بر عملکرد لب ها ندارد و فقط سبب می شود لب ها برجسته و پرتر شود .

کاربرد و عوارض بوتاکس
فلیپ لب برای داشتن لبخند لثه ای

بوتاکس لب برای داشتن لبخند لثه ای کارا و موثر می باشد . منظور لبخندی است که در آن بافت لثه در بالای دندان ها دیده شود .
تزریق بوتاکس به قوس دو بخشی لب بالایی انسان ، ماهیچه حلقوی دهان را تضعیف می کند و این کار به لبها اجازه می دهد تا در هنگام لبخند میزان بیشتری از لثه دیده شود .

بوتاکس باعث می شود لب ها بزرگتر دیده شود و کمک زیادی به نمایان ساختن لبخندتان می کند .

کاربرد و عوارض بوتاکس

انتظار از بوتاکس لب

بوتاکس لبهایی برجسته ، پر و شکیل تر را برای شما به ارمغان می آورد . عوارض بوتاکس نسبت به پرکننده های دیگر بسیار کم و ناچیز می باشد . بوتاکس لب موقتی می باشد . تاثیرات بوتاکس لب در حدود سه تا 4 ماه ماندگاری دارد .

 

فلیپ لب به وسیله بوتاکس در مقابل پر کننده های لب

معمولا عبارات بوتاکس و پر کننده های گاهی به جای هم استفاده می شوند . اما این دو محصول از نظر هزینه ، نتیجه و تاثیرگذاری متفاوت است.کاربرد و عوارض بوتاکس

 

فیلر لب

فیلر ها همان همان پرکننده های لب تزریقی مانند ولبلا ، ژوویدرم و ولور بهترین و موثرترین محصولات برای حجم دهی لب می باشند.

یکی از اصلی ترین جز در این محصولات اسید هیالورونیک می باشد که به طور طبییعی در بدن وجود دارد . محصولاتی که دارای هیالورونیک اسید هستند با افزودن حجم به بافت صورت عمل می کند.

مواد به طور مستقیم به لب تزریق می شود و ظاهری برجسته و پرتر به لب ها می دهد و ظاهر خط عمودی لب ها را کم می کند . با گذشت زمان پر کننده ها به آرامی به داخل بدن جذب خواهد شد.

ماندگاری پر کننده های لب دو برابر فلیپ لب به وسیله بوتاکس می باشد و بین 6 ماه تا یکسال ماندگار است . اما اگر از نتیجه راضی نبودید می توانید پر کننده های پوستی را با استفاده از آنزیمی به نام هیالورونیداز بی تاثیر کنید.

استفاده از پر کننده ها امکان دارد تاثیر بیشتری نسبت به بوتاکس داشته باشد اما هزینه بیشتری هم دارد .

کاربرد و عوارض بوتاکس

 

اثرات ناشی از بوتاکس لب

بوتاکس یکی از رایج ترین محصولات زیایی در جهان است و بسیار ایمن هم می باشد . اما با این وجود اثرات و عوارضی به دنبال دارد از جمله : تب ، حالت تهوع ، کرخی در اطراف محل تزریق ، جوش ، مشکل در بلعیدن ، کبودی و تورم ، سردرد

خطر تزریق بوتاکس به لب

خطرات منحصر به فردی در ارتباط با تزریق بوتاکس در اطراف دهان وجود دارد . اگر بیش از حد از بوتاکس استفاده می کنید می توانید تاثیراتش را بر عملکرد دهان داشته باشید .

این کار میتواند نوشیدن ، سوت زدن ، خوردن و بوسیدن را برایتان سخت کند . حتی در شرایط بدتر حتی می تواند صحبت کردن را دچار مشکل کند .

نتیجه گیری

بوتاکس پر کننده نمی باشد . بوتاکس به جای افزایش حجم به لب ها ماهیچه های دهان را تضعیف می کند و به لب ها اجاز می دهد که به بیرون متمایل شوند و توهم بزرگتر شدن لب ها ایجاد می شود .

این گزینه ی مناسبی برای افرادی است که میخواهند درمان زیبایی لب را برای کوتاه مدت امتحان کنند.