کدام یک از محصولات بهداشتی و زیبایی برای پوست بهتر است؟

با وجود تنوع بالای محصولات بهداشتی و زیبایی که همگی امید پوستی نرم، صاف و درخشان را به شما می دهند، چطور باید فهمید کدام محصول برای نوع پوست شما بهتر است؟

انتخاب محصول مناسب نوع پوست

مهم ترین قدم قبل از انتخاب محصول مناسب برای پوست صورت این است که نوع پوست خود را تشخیص دهید. زمانی که شما از نوع و نیازهای پوست خود آگاه باشید، توانایی انتخاب محصولات صحیحی که در عین حال فواید طولانی مدتی را برای شما به همراه دارند، بدست خواهید آورد.

برای نوع پوست خشک چه کنیم؟

توجه داشته باشید که برخی از محصولاتی که فرمول هایی خاص دارند با هر نوع پوستی سازگار نیستند. به عنوان مثال، اگر پوست خشکی دارید، یک مرطوب کننده غلیظ و سنگین بهترین گزینه برای شماست. مرطوب کننده های غلیظ حاوی روغن های گیاهی هستند و از همین رو تأثیر اعجاب انگیزی روی پوست های خشک دارند. به یاد داشته باشید که پوست خشک تشنه آب است. در نتیجه، کرم ها و لوسیون های غلیظ با دارا بودن روغن و لیپید از دهیدراسیون و از دست رفتن رطوبت جلوگیری می کنند.

از طرف دیگر، افرادی که پوست مختلط دارند بیشترین منفعت را از استفاده از محصولات سبک مانند مرطوب کننده های مایع، سرم ها یا ژل ها می برند. محصولات ذکر شده در عین کم وزنی این قابلیت را دارند تا مواد مغذی و آنتی اکسیدان های لازم را به پوست برسانند.

برای نوع پوست چرب چه کنیم؟

اگر پوست شما چرب باشد، ممکن است به هیچ نوع مرطوب کننده ای نیاز نداشته باشید. از آنجایی که آندروژن های طبیعی شما چربی زیادی تولید می کنند، مرطوب کننده فایده چندانی برای پوست شما نخواهد داشت. با اینحال، اگر احساس نیاز به مرطوب کننده می کنید، سراغ محصولات مایع، ژله ای یا سرم مانند بروید و هر شب پس از تمیز کردن پوست خود  آن را روی صورت خود استفاده کنید. استفاده از محصولات سبک تولید چربی را کاهش داده، از انسداد منافذ جلوگیری کرده و میزان آکنه بزرگسالی را کاهش می دهد.

در طبیب لند بخوانید  تغییر روتین مراقبت پوست در فصول مختلف

همواره در نظر داشته باشید در زمینه سلامت و شادابی پوست، قدرت در دست شماست و آگاهی کامل از نوع پوست اولین قدم در مسیر رسیدن به پوست ایده آل می باشد. با شناخت نوع پوست می توانید مفید ترین محصولات را انتخاب نموده و مشکلات شایع پوستی مانند تغییر رنگ یا حساسیت پوست را به سرعت برطرف کنید.

جدول زیر می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب محصول مناسب پوست شما باشد:

  لوسیون کرم سرم ژل مایع
پوست خشک x x      
پوست مختلط x   x x x
پوست چرب     x x x
پوست نرمال x x x x x
جوش / آکنه x   x x x

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت سلسادرم مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.