در این مقاله به بررسی 10 ماده غذایی که پوست انسان را پیر می کند میپردازیم.

تغذیه مناسب برای سلامتی پوست ، بدن و جسم انسان بسیار مهم است . امروزه با وجود اطلاعات و آکاهی مردم تا حد زیادی از اتفاقات نا خوشایند سلامتی جلوگیری می شود.ما در این مقاله می خواهیم مواد غذایی که برای پوست ضرر دارد را برای شما بگوییم.

1-نمک زیاد

مصرف زیاد و بیش از حد نمک بسیار ضرر دارد و باعث می شود صورتتان پف دار شود و صورتی پیر و چروکیده برای شما می سازد نه اینکه کلا نمک را حذف کنید بلکه ان را کاهش دهید. غذاهای کنسروی و ترشی ها به دلیل دارا بودن سرکه و نمک زیاد برای سلامتی ضرر دارد و برای پوست شما مشکل می سازد .


2-مشروبات و نوشیدنی های الکل دار

استفاذه از مشروبات و نوشیدنی های الکل دار کارکرد هورمون ها بدن را دچار اختلال می کندو آب موجود در بین بافت های پوست را نابود می کند در نتیجه پوست زشت ، بی حالت و چروک می شود .


3-کافئین زیاد

مصرف کافئین را باید کم کنید .استفاده از کافئین البته به مقدار زیاد تغییراتی را در بدن ایجاد می کند که سبب می شود پوست زودتر پیر شود .


4-نوشابه و نوشیدنی های گاز دار

همه ی ما می دانیم که نوشابه خیلی ضرر دارد و یکی از ضررهایی که دارد مربوط به پوست و زیبایی شما می شود .مصرف نوشابه و نوشیدنی های گاز دار را کنار بگذارید.


5-دسرهای شیرین

استفاده از موادی مانند سرییل ها و ژله برای پوست مفید نمی باشد پون در آن از شکر های مصنوعی استفاده می شود فراورده های قندی باعث ایجاد قند خون ممی شود و برای پوست ضرر دارد.


6-گوشت قرمز

مصرف گوشت قرمز نیز برای پوست مناسب نیست مخصوصا جاهایی که چربی دار است .

7-قند و شکر

قند وشکر نیز از آن دسته موادی هستند که وقتی وارد بدن می شوند خیلی سخت و بدون آسیب از بدن بیرون می روند .


8-غذاهای سرخ شده

غذاهای سرخ شده به علت وجود اسیدهای چرب و جمع شدن چربی در بدن شادابی و سلامت پوست را دچار مشکل می کنند و فرد را دچار بیماری می کند .


9-فست فودها

سعی کنید فست فود و غذاهای بیرون را تا حد الامکان کاهش دهید .


10-موادغذایی و خوراکی های فرآوری شده

کیک ، ابمیوه ، چیپس ، پفک و …هم برای پوست و هم برای سلامتی بدن ضرر دارند.