13 نکته بسیار مهم و ضروری که قبل و بعد از لیزر کردن ضروری است و باید اطلاع داشته باشید

شما خانم و آقای محترم اگر از مراجعه به سالن های آرایشگاهی و اصلاح کردن کل  بدن به روش های بسیار وقت گیر و بی نتیجه مانند اپیلاسیون و شیو کردن خسته شده اید باید به درمان، به روش حذف مو های زائد با لیزر پناه ببرید.

در پست از وب سایت طبیب‌لند با ما همراه باشید ، تیم طبیب‌لند 13 نکته بسیار مهم و ضروری که قبل از لیزر کردن نیاز است بدانید رو برای شما گردآوری نمونده است.

مراجعه به پزشک متخصص

مراجعه به پزشک متخصص برای تشخیص نوع پوست و مو بدن نتیحه را مطلوب تر میکند.

اثر گذاری لیزر بستگی به نوع و جنس پوست و مو دارد. رنگ پوست، جنس و ماهیت پوست و جنس موی بدن در نتیجه گیری بسیار تاثیرگذار است.

پس برای بهتر نتیجه گرفتن قبل از شروع درمان برای تشخضی نوع پوست و مو خود به پزشک متخصص مراجعه کنید.

دور بودن از آفتاب و استفاده نکردن از اسپری برنزه کننده بدن

شما 4 هفته قبل از شروع لیزر بدن باید از آفتاب تیز دوری کنید.بدنتان نباید با نور شدید خورشید تماس داشته باشد وهمچنین از برنزه کردن بدن و استفاده از حمام آفتاب و استخر های رو باز تا اطلاع ثانوی خود داری کنید.

می‌توانید از شیو کردن استفاده کنید

اگر قصد لیزر کردن دارید دیگر نیازی نیست موهای بدنتان بلند باشد و لیزر کرد.شما قبل از مراجعه به پزشک متخصص برای انجام لیزر کل بدن یا قسمت مورد نظر را یا تیغ کامل بتراشید.

اگر در چند روز گذشته از وکس و اپیلاسیون برای حذف موهای بدنتان استفاده کرده‌اید در حال حاظر نمی‌توانید از لیزر استفاده کنید، چو وکس و اپیلاسیون و موارد مشابه مو را از ریشه از بین میبرند. فولیکولهای مو نیز طی این عمل از بین میروند و برای انجام لیزر باید فولیکولهای مو موجود باشند.

پس برای انجام لیزر حتما 24 ساعت قبل از شروع لیزر کل بدن یا قسمت مورد نظر را را تیغ بتراشید.

نکات مهم و ضروری در طول درمان و پایان هر جلسه

  • لیزر کردن در هر جلسه بین20تا60 دقیقه زمان می‌برد

زمانی که در لیزر کرد صرف می‌شود بستگی به این دارد که کدام ناحیه از بدن قرار است لیزر شود؛ به طور مثال لیزر کردن صورت و زیر بغل زمان کمی می برد اما لیزر کردن کل بدن ،پا یا لیزر کردن بدن مردان قطعا زمان بیشتری می برد.

  • در زمان لیزر درمانی حتما از عینک مخصوص استفاده کنید.

لیزر کردن با وجود اینکه شما رو از شر موهای زائد خلاص میکنه اما خطراتی نیز دارد.در زمان لیزر درمانی حتما از عینک مخصوصی که پزشک متخصص در اختیار شما قرار میدهد  استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به چشمانتان جلوگیری شود.

  • بعد از هر جلسه لیزر کردن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

بعد از لیزر درمانی قسمت هایی از بدن را که لیزر کرده‌اید و در تماس مستقیم با نور خورشید است به کرم ضد آفتا اغشته کنید. چون بعد از لیزر کردن پوست شما بسیار حساس شده و اگر مستقیم با نور خورشید در ارتباط باشد اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب میکند و باعث سوختگی پوست شما میشود.

نکته: برای استفاده از نوع کرم ضد آفتاب با دکتر متخصص خود مشورت کنید.

  • از حمام داغ،خوشبوکننده ها و لوازم آرایشی بپرهیزید.

بعد از لیزر درمانی به مدت7تا10 روز نباید با آب داغ حمام کرد.همچنین تا48 ساعت بعد از لیزر درمانی از لوازم آرایشی و عطر و خوشبوکننده ها نباید استفاده کرد.

  • در جلسات اول و دوم نتیجه مطلوبی دیده نخواهد شد.

 بعضی بر این باور هستند که در همان جلسات اول و دوم باید نتیجه بسیار بالایی دیده شود؛اما این باور کاملا اشتباه هست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیش از 5جلسه نیاز است،پس در جلسات اول و دوم اگر نتیجه دلخواه دیده نشود طبیعی هست و نا امید نشوید و به درمان خود ادامه بدید.

  • لیزر کردن بدن در یک جلسه ممکن نیست.

در هر جلسه لیزر درمانی بدن مقدار مشخصی اشعه لیزر را تحمل و میکند و بیشتر از حد مجاز برای بدن مضر است. پس لیزر کردن کل بدن در یک جلسه ممکن نیست و به بدن ضرر می رساند.

فقط در صورتی میتوان کل بدن را در یک جلسه لیزر کرد که به کلینیک هایی مراجعه کرد که از دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینوم استفاده می کنند.

سوالات متداول لیزر موهای زائد بدن

در طول درمان و وقفه های بین درمان به چه روشی موهای زائد رو از بین ببریم؟

در طول درمان و وقفه های بین درمان برای از بین بردن مو های زائد نمی توان از روش هایی که مو را از ریشه از بین می برد مانند:اپیلاسیون،وکس و… استفاد کرد،اما از شیو کردن می توان استفاده کرد.

بهترین زمان انجام لیزر درمانی؟

بهترین زمان برای انجام لیزردرمانی فصل های زمستان،پاییز،واوایل بهار است چون در این فصول تابش خورشید شدت کمتری دارد.

مدت زمان فاصله بین هر جلسه لیزر درمانیر چه مدت باشد؟

فاصله زمانی بین هر دو جلسه لیزر درمانی باید بین4تا6هفته باشد تا در این زمان امکان رشد مو های جدید باشد.

آیا درمان با لیزر دارای نتایج مثبت است و می‌توان به آن امیدوار بود؟

قطعا جواب این سوال مثبت است. لیزر کردن بدن شما از از وجود موهای سرسخت و زیری که مدت از وجودشان رنج می‌بردید کمتر میکند.

ولی همواره به این نکته توجه داشته باشید که لیزر کردن صد درصد مو های شما رو از بین نمیبرد.

13 نکته بسیار مهم قبل و بعد از لیزر